GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp
Autor: nil20 (---.cdma.centertel.pl)
Data: 28 kwi 2014 - 21:11:44

eljotpi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nil20,
> ale nie rozumiem w którym piśmie? Bo w tym o
> którym ja Adamowi wspomniałem to jasno z treści
> wynika, że rozszerzono obowiązek zgłaszania prac
> geodezyjnych związanych z tyczeniem budynków
> dlatego, że dane uzyskane z tych prac są niezbędne
> do utrzymania w aktualności ewidencji gruntów i
> budynków.

A chodziło i o to z mojego linka. Jak widać, z zewnątrz raczej geodezja to starosta i obowiązki służby geodezyjnej. Natomiast to nasza "brać", koledzy po fachu, dzielne zuchy z pionu administracji - za każdym razem, wszelkie swoje obowiązki cedują na prywatne wykonawstwo.
Każdy, komu tyczę dom, puka się w głowę, słysząc o kolejnych "czynnościach geodezyjnych". Ile razy słyszałem: przecież dali mi pozwolenie, podpisali dziennik, wydali decyzję, płacę już za wyłączenie - czego jeszcze chcą teraz ode mnie, dlaczego znowu mam płacić za jakieś wykazy zmian? Przecież zgłosiłem już do wszystkich urzędów wszystko, co było potrzebne...

> Suma summarum, wychodzi na to, że kontur "Bp" jest
> oznaczany dla gruntu dla którego równocześnie:
> - została rozpoczęta budowa, przy czym
> - to rozpoczęcie budowy powoduje inne niż rolnicze
> wykorzystanie gruntu.
>
> Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie "prace
> przygotowawcze na budowie" powodują "faktyczne
> rozpoczęcie innego użytkowania niż rolnicze" bo
> np. "wykonanie niwelacji terenu" powoduje inne
> użytkowanie... ale "wytyczenie geodezyjne obiektów
> w terenie" już nie powoduje zmiany użytkowania
> gruntu, to stąd oczywisty wniosek, że prace
> geodezyjne polegające na geodezyjnym tyczeniu
> budynków oraz sieci uzbrojenia terenu nie
> dostarczają żadnych danych zmieniających
> aktualność ewidencji gruntów i budynków oraz
> geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu! Tym
> samym uzasadnienie potrzeby włączenia tych robót
> geodezyjnych do obowiązku zgłaszania i
> przekazywania rezultatów tych prac do państwowego
> zasobu geodezyjnego i kartograficznego jest
> pozbawione uzasadnienia.

Ja się cały skręcam z radości, jak czytam o pomysłach przekazywania szkiców z tyczenia do PZGiK przy okazji - bo pewnie tak się to skończy, że będziemy zgłaszać tyczenie, a nie pomiar konturu użytku, dla którego nastąpiła zmiana użytkowania. Oczywiście dużo tyczeń jest na terenach miejskich, już dawno nierolniczych - to wtedy zgłoszenia by nie było, ale - kto wie?
Już widzę, jak na budowie wylali fundamenty, a tu niespodzianka: operatu tydzień później nie przyjęto do zasobu, trzeba beton z wykopów wydłubać i wytyczyć od nowa, bo tak sobie pan(i) inspektor wydaje, że źle zostało wytyczone smiling smiley. Inwestor nie ma tu nic oczywiście do gadania, inspektor idzie do inspektora z pokoju obok i wydają nakaz wstrzymania budowy itd... Świetlana przyszłość budownictwa widzę, świat bez barier...


> A więc ta zmiana ustawy nie ma sensu.smiling bouncing smiley

Ano - i tak trzeba było zgłaszać przy tyczeniu, jak się stwierdziło zmiany w zakresie MZ i EGB. Tyle, ze ja po wbiciu kołków żadnej zmiany w kolorze trawy nigdy nie zauważyłem, często zresztą już wcześniej budowę rozpoczął koparkowy od zdejmowania humusu - to wtedy chyba on musi zgłosić zmianę do starosty? A w ogóle, skoro do tyczenia nie potrzebowałem wypisu i wyrysu z egb, to niby jak miałem jakiekolwiek zmiany stwierdzać w terenie, skoro nie znałem stanu faktycznego w rejestrze w dniu tyczenia?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 6052 eljotpi 2014-04-24 08:39
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1472 Stanley 2014-04-24 20:18
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1230 nil20 2014-04-24 20:32
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1046 eljotpi 2014-04-25 12:36
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1020 Stanley 2014-04-25 19:02
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1403 Verbatim 2014-04-25 20:34
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 994 eljotpi 2014-04-26 08:31
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1580 Verbatim 2014-04-26 09:36
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 922 eljotpi 2014-04-26 09:59
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 793 Verbatim 2014-04-26 17:36
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 674 stardust 2014-04-26 17:41
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 797 Verbatim 2014-04-26 19:45
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 834 Adam Wójcik 2014-04-26 12:21
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 827 stardust 2014-04-26 15:57
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 986 eljotpi 2014-04-28 07:27
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 910 nil20 2014-04-28 08:41
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 794 eljotpi 2014-04-28 16:05
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 1135 nil20 2014-04-28 21:11
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 2439 troll 2014-05-01 00:33
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 664 singel 2014-05-01 21:39
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 743 troll 2014-05-01 22:57
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 699 joannak 2014-05-02 22:02
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 904 eljotpi 2014-05-03 11:18
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 693 stardust 2014-05-03 11:32
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 714 eljotpi 2014-05-03 14:13
  Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp 2262 Verbatim 2014-05-03 15:17


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.