GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Kontrola operatu
Autor: eljotpi (---.interkonekt.pl)
Data: 19 cze 2014 - 09:38:50

Verbatim,
to nie idealizm czy utopia, to jest prawdziwy realizm. Ja staram sie unikać komercjalizmu, który dla wielu geodetów i to doświadczonych geodetów jest podstawą działania.

Napisałeś Kolego: "Znamy rzeczywistość i jakość tych prac?"
Jeśli dobrze zrozumiałem, bo ten pytajnik mnie trochę rozprasza, to może Ci chodzić o jakość tych operatów, które są poddawane kontroli przed włączeniem do zasobu. Tylko, że co to jest za kontrola jeśli są sprawdzane tylko "przecinki" i "kropki"? Gdzie byli Ci wszyscy kontrolerzy gdy legendarny już elpis zamieniano na EGiB? Albo analogową mapę sytuacyjno-wysokościową z lat '70 zamieniano na numeryczną Mapę Zasadniczą? Gdzie byli Ci wszyscy kontrolerzy i inspektorzy, którzy dzisiaj tak odważnie przy... się do naszych operatów?! Nigdy nasze operaty nie wyrządzą tyle szkód i nieprawidłowości niż te globalne a nieprofesjonalne decyzje gestorów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Taką ilość zła jaką wyrządzono geodezji przez te nieodpowiedzialne poczynania nie jest w stanie nic przebić. I co, wydaje się, że uszło to IM "na sucho"?

Generalnie to taki realizm jaki mnie odpowiada, odpowiada co raz większej liczbie geodetów. Jest bardzo pocieszające, że nie rosną szeregi zgorzkniałych komercjalistów ale zwiększa się liczba realistów, którzy wierzą, że prawo jest jednakie dla wszystkich a jeśli nie jest, to trzeba zrobić wszystko aby było.

Ostatnimi czasy, nie ma dnia by ktoś nie złożył wniosku o wstąpienie do PTG.(Gdyby ktoś chciał to zapraszam [www.ptg-org.pl])
Aż żyć się chce gdy się czyta to, dlaczego wstępują do naszego Towarzystwa. Myślę, że nie popełnię jakiegoś nietaktu gdy niektóre zacytuję bo naprawdę zasługują na to:

Cytat:
Obserwuje od dłuższego wasze zaangażowanie na rzecz poprawy naszego zawodu. Walki z absurdalną polską rzeczywistością. Dlatego chciałbym się do was przyłączyć i w miarę swoich umiejętności pomóc, a na pewno się czegoś od was nauczyć. Uważam, że w grupie siła. Osobiście chciałbym tą siłę zwiększyć. Z uszanowaniem

Cytat:
Niedawno zostałem geodetą uprawnionym w zakresie 1 i 2 , to skłoniło mnie do przestania być \"biernym ignorantem życia Geodezji\" lecz do dalszego poszerzania i doskonalenia wiedzy oraz wartość jakimi powinien kierować się geodeta a co moim zdaniem zapewnia PTG.

Cytat:
Postanowiłem wstąpić do organizacji zrzeszającej geodetów, gdyż wykonuję swój zawód od ponad 7 lat rzetelnie i uczciwie, wkrótce zdaję egzamin na uprawnienia zawodowe i widzę, iż z geodezją w Polsce nie dzieje się najlepiej. Chciałbym być cząstką ewentualnych zmian na lepsze do czego mam nadzieję przyczyni się PTG.

Cytat:
Chcę poszanowania dla zawodu geodety teraz majster na budowie liczy się bardziej, samorządu zawodowego i przywrócenia rangi zawodowi.

Cytat:
Podejmowanie działań mających na celu podnoszenie prestiżu zawodu geodety. Wspieranie działań na rzecz stworzenia samorządu.

Cytat:
Potrzebuję wsparcia w osamotnionej walce z powiatem ...

Cytat:
1. Bo odpowiadają mi cele Stowarzyszenia. 2. Bo zgadzam się z większością dotychczasowych wystąpień. 3. Bo chciałbym włączyć się w nurt reformowania polskiej geodezji. 4. Bo ... mnie częściowo zawiodło.

Pozdrawiam
Leszek Piszczek


Cytat:
Motto z ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne:
"Art. 7. 1. Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy w szczególności:
8) nadawanie, do czasu utworzenia odpowiednich samorządów zawodowych, uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, prowadzenie rejestru osób uprawnionych oraz współpraca z tymi samorządami zawodowymi;"



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Kontrola operatu 3368 KSz 2014-06-13 16:06
  Re: Kontrola operatu 1521 Geoadax 2014-06-15 09:34
  Re: Kontrola operatu 1352 Verbatim 2014-06-15 12:57
  Re: Kontrola operatu 1372 eljotpi 2014-06-15 18:48
  Re: Kontrola operatu 1019 gg 2014-06-17 00:11
  Re: Kontrola operatu 1026 eljotpi 2014-06-17 07:03
  Re: Kontrola operatu 870 nil20 2014-06-17 08:14
  Re: Kontrola operatu 868 eljotpi 2014-06-17 09:46
  Re: Kontrola operatu 810 nil20 2014-06-17 12:29
  Re: Kontrola operatu 673 eljotpi 2014-06-18 06:56
  Re: Kontrola operatu 710 nil20 2014-06-18 19:05
  Re: Kontrola operatu 782 Verbatim 2014-06-18 20:14
  Re: Kontrola operatu 735 eljotpi 2014-06-19 09:38
  Re: Kontrola operatu 777 Stanley 2014-06-17 17:11
  Re: Kontrola operatu 652 chlebzesmalcem 2014-06-20 09:15
  Re: Kontrola operatu 3204 eljotpi 2014-06-20 12:36
  Re: Kontrola operatu 1037 Stanley 2014-06-20 13:22


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.