Re: Informacja od geodety o zgodnosci usytułowania z projektem.
Autor:
VIP (---.47.171.80.n-space.pl)
Data: 19 mar 2018 - 09:35:07
nil20 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> VIP Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > > gg Napisał(a):
> > >
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> > > -----
> > > >
> > > > a ja pytałem o odstepstwo 2cm jeżeli chodzi
> o
> > > > szerokosc jezdni. Szerokość jezdni
> > porównujesz
> > > do
> > > > 6,00 podane w PZT a mierzyć powinieneś
> > > fizycznie
> > > > szerokość jezdni taśmą/domiarówką/disto a
> nie
> > > > liczyć ze współrzędnych.
>
>
>
> Taaa, jasne. A pionowość komina możesz badać
> wyłączni pionem sznurkowym.
> Pomiar tachimetrem GPS-em czy skanerem jezdni a
> później zwymiarowanie w odpowiednich miejscach,
> dokładnie prostopadle do osi drogi jest o niebo
> lepszy niż rzeźbienie miarką.
>
>
> > podał przykład z jezdnią i wszyscy wiedzą o co
> > chodzi, a jm do czego zmierzasz?
>
>
> jm chodzi o sprawdzenie, czy tolerancje budowlane
> nie są przekroczone.
> Takie pomiary robimy na polecenie kierownika
> budowy, z innych paragrafów, niż piszecie.
>
> Bo pisząc o tym:
>
>
> > Podam przykład wyrwany z przepisów:
> >
> > Odchyłka liniowa ustalona na podstawie
> pomiaru
> > kontrolnego nie może przekraczać:
> > 1) w odniesieniu do współrzędnych prostokątnych
> > płaskich - 0,12 m (dx, dy Ł 0,12 m);
> > 2) w odniesieniu do wysokości - 0,09 m (dh Ł
> 0,09
> > m)
>
> piszesz o zasadach modyfikacji baz danych starosty
> przy pomiarze kontrolnym / powtórnym obiektu,
> który już w bazie. To nie ma żadnego związku z
> obsługą budowy i jest jednym z przykładów, jak to
> mapa zasadnicza ułatwia pracę i zapewnia wysoką
> jakość naszych usług.
> Powiedz architektowi, że odległość pomiędzy
> sąsiednimi kamienicami, pomiędzy które ma wpasować
> nową plombę, może być podana +/-24cm, to cię
> wyśmieje. Dlatego musimy robić 2 mapy: rzeczywistą
> dla projektanta z tysiącem pikiet i może skanem
> oraz taką "bez zmian" dla ośrodka, żeby
> przynajmniej jej zrobienie potrwało o jakieś 2
> tygodnie krócej (gdy weryfikacja to 2 tygodnie i
> wprowadzanie zmian drugie 2 tygodnie).
> Ale np. taki Przemko twierdzi, że mamy dzięki temu
> łatwiej i ze tylko dzięki temu w ogóle mamy co
> robić, cieszmy się, jest zajęcie, mają co
> pracownicy robić w Excelu, choć chcieli mierzyć w
> terenie.
Nil20
to był przykład, dotyczący konsekwencji precyzji zapisu wyników pomiarów.
Jeśli chodzi o ścisłość mojego wcześniejszego pytania to zadałem je jm.
Nil20, jeśli chcesz udzielić odpowiedzi to proszę bardzo:
-jakie odchyłki liniowe (precyzuję, dotyczy dh) podajesz podczas pomiaru kontrolnego GNSS na punkatch BDSOG?
standardy mówią o:
" w odniesieniu do wysokości - 0,09 m (dh =< 0,09 m)"
Nil20, chodzi o precyzję zapisu, czyli wyrażanie wyników pomiarów wysokości.
Przypomnę, że:
"Wyniki pomiaru wysokościowego wyraża się w metrach z precyzją do 0,1 m, 0,01 m lub 0,001 m w zależności od dokładności wykonywanego pomiaru."
Niby proste, a tyle mamy z tym problemów.
ViP