Autor:
VIP (---.47.171.80.n-space.pl)
michu310 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dzień dobry,
>
> mam do wykonania inną pracę, zgłosiłem internetowo
> niestety nie mogłem zgłoszenia wykonać bo muszę
> zamówić OBOWIĄZKOWO punkty osnowy szczegółowej!
>
>
> Druga rzecz w tym samy ośrodku, to zamówiłem 9.1
> Zbiór danych bazy danych EGiB (w formacie SWDE),
> po otrzymaniu pliku stwierdziłem, że nie ma tam
> wszystkich danych, które potrzebuje, więc
> poprosiłem o format z wszystkimi danymi EGiB.
> Dostałem odpowiedź, że mam sobie zamówić w innym
> formacie. Zamówiłem, ale mam dodatkowo płacić za
> nowy format (czyli za te same dane w 3 formatach
> trzeba płacić osobno).
>
> Czy ktoś z Forumowiczów miał podobne przypadki i
> odwoływał się lub posiada wyroki w podobnych
> spawach?
>
> Z góry dziękuję i pozdrawiam
Standardy q...rwa, rozporządzenia a PZGiK we Polsce jak chcą tak wydają po swojemu.
W PODGiK w Toruniu, Golubiu-Dobrzyniu (program Turbo...) też wydaja "swde" ale częściowo niekompletne.
Wgrywam i oceniam co mam, czego nie.
Działki tak, konturów i użytki już nie (grafika).
Opisy z dxf-a gdzieś daleko poza zakresem opracowania (pytanie,czy licencja to honoruje, chodzi o przesuwanie do zakresu mapy?). Dxf bez częściowego rozwarstwienia (np. część warstw GESUT na tej samej warstwie).
Punkty: EGBP04_02, EGBP04_02a, EGBP04_03, EGBP04_03a bez atrybutów.
Moim skromnym zdaniem powinniśmy otrzymywać mapę również w PDFie jak również geoTIF-a (I to z georeferencją).
Mapa ma być kompletna (tak jak mają w PODGiK-ach), ażeby było "czarno na białym", lub odwrotnie.
A jest jak jest, polski galimatias.
Przepraszam za wymienione miasta PODGiKów, ale się nawinęły (pierwsze z rzędu, a nazwy i sytuacje są czysto przypadkowe).
Szanuję Ludzi tam pracujących, ale nie lubię formatów w jakich otrzymuję dane.
ViP
Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2019-07-22 15:05 przez VIP.