Autor:
oskar wilde (---.146.65.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
vvh Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
>
> Żeby dokładnie wznowić punkty graniczne (a
> przecież inaczej nie można),
> trzeba przeanalizować operat wyjściowy a przede
> wszystkim osnowę z której wyniesiono czy też
> pomierzono pierwotnie punkty.
> Nic innego tutaj nie wymyślisz.
> Gorzej jest jak w operacie nic nie ma, a niestety
> zdarzają sie i takie.
> Najlepiej byłoby doszukać się jakiegoś znaku czy
> dwóch i sprawa by sie rozjaśniła.
>
> Dodam jeszcze ze atrybut dokładnościowy punktu
> granicznego 0,1 m mógł odnosić się do położenia
> względem najbliższego punktu osnowy pomiarowej, no
> a sama osnowa mogła "uciekać" choćby i metr od
> GPSa.
>
> pozdrawiam
A ja się obawiam, że pokutuje tu bezmyślność ustawodawcy i wprowadzonego idiotycznego cennika.
Geodeta pobrał wystarczające jego zdaniem materiały - w końcu pomiar dosyć świeży więc wystarczył szkic i współrzędne - a każdy dodatkowy dokument kosztuje
Niestety teraz trzeba dać drugie zgłoszenie i odczekać swoje na łaskawe wydanie materiałów a nie będzie to od ręki a i trzeba dodatkowo zapłacić bo jakiś paprak spier..lił robotę. I tym razem sobie nie żałuj. Współrzędne osnowy , obliczenia ciągu, obliczenia punktów granicznych a i wykaz współrzędnych bo się może okazać, że w operacie wszystko jest OK ale jakiś klikacz źle wprowadził do bazy a to jest nagminne.
Jeszcze raz pogratulować temu co wymyślił ten cennik
polecam tą stronę
Strona domowa PTG: Forum PTG: