projekt podziału nieruchomosci
Autor:
kristof (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sie 2008 - 07:36:13
Mam pytanie
Czy mapa z projektem podziału wykoana po pomiarach w terenie, po obliczeniach powierzchnii, przyjęta wraz z operatem pomiarowym do zasobu geodezyjnego PODGK musi być identyczna jak mapa ze wstępnym projektem podziału, co do której została wydana pozytywna opinia.
Pytanie zwiazane jest z tym, iż spotkałem sie z odmowa wydania decyzji zatwierdzajacej projekt podziału, gdyż jak argumentowała pani wydająca decyzje w gminie nowowydzielana działka na wstępnym projekcie podziału nie była idetyczna jak działka na projekcie podziału (różnica wynosiła około 3 mm w skali mapy 1:1000), brało sie to ze źle naniesionych granic na mapie z PODGK - mapie użytej do wykonania wstepnego projektu podziału. Po odnalezieniu punktów granicznych nieruchomości pomaru ich na osnowę i skartowaniu działki na nowo na mapie nowowydzialana działka delikatnie przesunąła się. w stosunku do działki na mapie przed pomiarem.
Lecz powierzchnia wydzialana na obu projektach podziału pozostawała taka sama.
Osoba wydajaca decyzje zwróciła mi przyjetą do PODGK mapę z projektem podziału, ze stwierdzeniem, iż właściciel musi złożyć nowy wniosek oraz nowy wstępny projekt podziału, który bedzie identyczny ze zrobionym później podziału, gdyż inaczej to ona nie wyda decyzji.
Pragnę zauważyć, iż nie wydała decyzji odmownej, tylko zwróciła projekty podziału, czy takie postepowanie jest słuszne.
Musiałem to zrobić, a mnie jeszcze czeka od nowa wykonanie ponownie operatu pomiarowego tak aby cały operat nie był wykonany przed wydaniem NOWEGO postanowienia opiniujacego NOWY wstepny projekt podziału.