GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Geodezja katastralna...
Autor: Jarek Thor (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 paź 2009 - 22:18:57

Cześć.
Z góry przepraszam Cię Eliot, że tą wypowiedź podpinam bezpośrednio pod Twoją. Powody są dwa, więc już wyjaśniam. Po pierwsze dzięki, że trafnie zrozumiałeś mój zamiar i pytania jakie zadałem, no i oświeciłeś w tym kolegę Rych-Tak'a. A po drugie dzięki, że się za mną w jakiś sposób wstawiłeś wyrażając własne zdanie w tym temacie, oceniając przy okazji zachowanie Rych-Tak'a. To tyle co mam do powiedzenia Tobie w moim poście. I pozwól, że teraz wezmę sprawy w swoje ręce. I żeby było jasne, dalsza część mojej tu wypowiedzi jest wprost kierowana do kolegi Rych-Tak'a.
No cóż. muszę stwierdzić, ze masz swoiste poczucie humoru i to jestem w stanie przyjąć i zrozumieć. Jednak Twoje zachowanie wobec tu piszących jest dla mnie nie do przyjęcia i napisze wprost, co o tym myślę. I żebyś lepiej zrozumiał co piszę postaram się bardzo, aby napisać to Twoim językiem.
Wydaje Ci się, że mówiąc "nie chcę Cię obrazić" można dać komuś w mordę, lub napluć w twarz i bardzo miło uśmiechnąć się przy tej okazji. Bardzo długo i chyba zbyt długo nikt na to nie reagował. I przypuszczam, ze jedynym powodem było to, że inni tu piszący mają więcej kultury osobistej nic Ty. Ja w swoim poście, pomimo próby pisania twoim słownictwem z pewnością i tak Ci nie dorównam, więc postaram się oprzeć na faktach. Czyli, krótko mówiąc przedstawię tu innym sposób traktowania przez Ciebie innych osób, a także instytucji. Ale zacznę od Twojej ostatniej wypowiedzi na tym forum.

"Nie wiem, czy Jarek jest na dorobku, czy też nie (raczej chyba nie), ale jego wątpliwości, NIE SĄ MOIMI wątpliwościami"

No cóż. Ustawy są niejednoznaczne, rozporządzenia również, wytyczne GGK jeszcze bardziej, a i sądy administracyjne się mylą. Ale jest jedna osoba wśród geodetów, która mówi wprost i to dużymi literami

" jego wątpliwości, NIE SĄ MOIMI wątpliwościami "

Wygląda na to, że te słowa są do mnie kierowane, ale czy jest tak naprawdę?

Czy stwierdzenie, że
"jestem po prostu załamany takim pytaniem."
Jest skierowane tylko do mnie?

No to przypomnijmy sobie jak kolega Rych-Tak traktuje innych, ich wypowiedzi i komentuje instytucje.
"Mam tylko trzy pytania:
- czy któryś z autorów jest prawnikiem?.
- jaki cel ma taka książka o objetości 600 stron, oczywiście poza sprawami biznesowymi dla autorów.
- czy nie czytając tej książki można zdać spokojnie egzaminy na AR Wrocław (o przepraszam teraz UP Wrocław?"
Więc o geodezji powinni wg kolegi pisać prawnicy i o ile dobrze zrozumiałem lepiej by było, żeby książka miała 10 stron a nie 600, no i stwierdzenie wprost, że nie warto czytać publikacji, bo i tak nic nie wnoszą do egzaminów na wyższych uczelniach.

No to poszukajmy dalej
"Adamie, chyba tytuł Cię ujął. Zawsze myślałem, ze chodzi o Geodezję KATASTROFALNĄ, bo o "geodezji katastralnej" pierwszy raz słyszę, a parę wiosen już żyję."
Mnie by było wstyd przyznać się z takim doświadczeniem jak Ty, ze pierwszy raz słyszysz o geodezji katastralnej. I wcale nie chodzi mi o próby wprowadzenia jej do dzisiejszego słownictwa, ale wypadałoby wiedzieć, ze geodezja katastralna funkcjonowała w Polsce w niektórych rejonach od ponad 140 lat.

No to poszukajmy dalej
> "Dla mnie to jest bełkot SKO"
> "Tak więc tu SKO wymądrza się po prostu, moim zdaniem bezpodstawnie."
No to mamy tu wypowiedź kolegi stanowiąca ponad instytucje odwoławczą.

No to poszukajmy dalej
"Kolego "eljotpi" przestać sie z tymi ciągami busolowymi wygłupiać."
I kolejne pouczenia dla forumowicza.

No to poszukajmy dalej
eljotpi Napisał(a):
błąd pisarski w numerze
> księgi wieczystej popełniony na mapie projektu
> podziału... nie ma bo i mieć nie może, żadnych
> skutków prawnych.
I wypowiedź kolegi Rych-Tak
> "Błąd pisarski na mapie podziałowej w numerze księgi wieczystej, dotyczący przedmiotowej nieruchomości - NIE MA PRAWA SIĘ ZDARZYĆ!."
Hm...mamy aspekt tworzenia nowego prawa dla geodetów o NIEOMYLNOŚCI !
Bo wiecie.....geodeta to automat, cyborg zaprogramowany w taki sposób, że...po prostu nie wolno nam być ludźmi.

No to poszukajmy dalej
eGEO Napisał(a):
KW jest tutaj pomocnicze.
A kolega Rych-Tak na to
> "Wywróciłeś niniejszym moją wiarę w Ciebie"
No cóż. Kolejna osoba dowiedziała się, że "wiara i spojrzenie Rych-Tak'a jest ponad wszystko. Bo jak ktoś ma inne zdanie,to..no coment.

No to poszukajmy dalej
"Bo pewnie w GUGiK-u nie wiedzą o czym piszą"
Hm.....SKO ma za nic i widać , że GUGiK też nie wie co pisze interpretując swoje stanowiska.

No to poszukajmy dalej
ucz234 Napisał(a):
> czy ktoś mógłby mi pomóc w napisani opinii do
> praktyk bo tam gdzie miałem praktyki nikt nie
> podał i nie napisał??? Dzięki
a nasz kolega Rych-Tak na to
> "Nie bardzo wiem z czym masz problem? "
No tak.....zapomniał wół jak cielęciem był.

No to poszykujmy dalej
wojtas12124 Napisał(a)....(i nie ważne co ale...)
nasz kolega Rych-Tak na to
> "Ilość błędów ortograficznych, które popełniłeś skłania mnie do wniosku, że teraz geodezji uczą już w podstawówce, tej 6. letniej."
Więc braku tolerancji dla piszących ciąg dalszy....czyli....pamiętajcie wszyscy.Jak nie znacie ortografii, nie zabierajcie tu głosu bo kolega was wyleczy z forum.

No to jeszcze coś na temat zasad na forum i to już na koniec, żeby nie zanudzić wszystkich
> "Tutaj obowiązują pewne "zasady", wg złotej zasady Murphiego:
"Zasady określa ten, kto ma złoto". <

Nie bardzo wiem co miałeś na myśli z tym porównaniem, ale domyślam się, że...złoto..... to Ty, a my reszta to szara masa z prowincji, którą można brukać do woli i poniżać.

A teraz "patrząc Ci w oczy" powiem wprost kolego Rych-Tak. Szanuję Twoja wiedzę i Twoje wypowiedzi na tym forum w odniesieniu do naszego zawodu. Ale Twój sposób traktowania ludzi jest dla mnie nie do przyjęcia. Jak widzisz prześledziłem trochę Twoich wypowiedzi i jedno z pewnością rzuca się w oczy. Nigdy o nic nie pytasz, natomiast zawsze masz coś do powiedzenia w sensie interpretacji, oceny i skomentowania różnych zagadnień. No i po to jest forum. Ale wyśmiewanie się z wszystkich i z wszystkiego, brak szacunku dla kogokolwiek nie wyłączając Głównego Geodety Kraju, który publikuje swoje stanowiska na stronie GUGiK jest dla mnie porażający. Zachowujesz się jak wszechwiedzący bufon, który sam w sobie jest jedyną i wiarygodna wykładnią przepisów, czynności, sporządzania dokumentacji, technicznych zasad prowadzenia prac w naszym zawodzie. Sam nie wiem czy się cieszyć czy też nie, ale z większości Twoich wypowiedzi wywnioskowałem coś, o czym nie miałem pojęcia. Wywnioskowałem tyle, ze jest tu na tym forum omnibus&#8230;człowiek nieomylny, wszechwiedzący, nie mający w niczym wątpliwości i wykonujący swoją robotę w sposób doskonały.

Więc miło mi poznać NAJLEPSZEGO GEODETĘ KRAJU !

Pozwól jednak, że nadal będę zadawał pytania (z pewnością wiele z nich dla Ciebie nadal będzie głupich) bo w moim przekonaniu jedynie szerokie konsultacje i wymiana poglądów może doprowadzić na dziś do właściwego spojrzenia na geodezję ogólnie rozumianą. Nie jestem geodetą na dorobku jak to określiłeś. Mimo wszystko cały czas staram się pogłębiać swoją wiedzę i powiem Ci, ze im więcej wiem&#8230;.tym bardziej zdaję sobie sprawę, ile jeszcze nie wiem. Pewnie i tak tego nie zrozumiesz, ale mówi się trudno. Więc na koniec powiem Ci tylko tyle. Pisz ile chcesz, że się ze mną nie zgadzasz....pisz ile chcesz, że się na czymś nie znam....pisz ile chcesz, że pisze głupoty jeśli wprowadzam kogoś w błąd własnymi interpretacjami.
Ale nie życzę sobie takiego tonu, że moje pytania Cię załamują. Wiele rzeczy, które ja wiem nawet nie wpadły by Ci do głowy, żeby o to spytać. Czytając Twoje posty mogę stwierdzić wprost (a nie przeczytałem oczywiście wszystkich) że w wielu sprawach mylisz się i to nie wiesz jak bardzo. Ale nie mam zamiaru schodzić teraz do twojego poziomu i Cię ośmieszać tak, jak Ty innych - udowadniając, że nie masz racji. Skoro jesteś wszechwiedzący to śpij z tym dobrze, ale nie wsadzaj za każdym razem nosa w czyjeś sprawy wyśmiewając się przy okazji z innych, jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć.
Mimo wszystko pozdrawiam i nie napiszę, że nie chciałem Cię obrazić. Choć w moim zamyśle nie miałem takiego zamiaru.
Jarek



Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2009-10-02 22:31 przez Jarek Thor.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Geodezja katastralna... 4797 Adam Wójcik 2009-09-29 18:21
  Re: Geodezja katastralna... 1137 ppp 2009-09-29 20:06
  Re: Geodezja katastralna... 1241 Rych-Tak 2009-09-29 20:53
  Re: Geodezja katastralna... 1089 eGEO 2009-09-29 22:20
  Re: Geodezja katastralna... 1049 Rych-Tak 2009-09-29 22:36
  Re: Geodezja katastralna... 1023 stardust 2009-09-29 23:14
  Re: Geodezja katastralna... 1035 eGEO 2009-09-29 23:49
  Re: Geodezja katastralna... 994 Adam Wójcik 2009-09-30 17:21
  Re: Geodezja katastralna... 1129 slawwoj 2009-09-30 17:44
  Re: Geodezja katastralna... 928 jacyj23 2009-09-30 18:47
  Re: Geodezja katastralna... 1001 jm 2009-10-01 00:41
  Re: Geodezja katastralna... 963 eljotpi 2009-10-01 16:33
  Re: Geodezja katastralna... 854 Rych-Tak 2009-10-01 17:41
  Re: Geodezja katastralna... 784 eGEO 2009-10-01 19:04
  Re: Geodezja katastralna... 958 Rych-Tak 2009-10-01 19:56
  Re: Geodezja katastralna... 865 jacyj23 2009-10-01 21:53
  Re: Geodezja katastralna... 810 eGEO 2009-10-01 21:58
  Re: Geodezja katastralna... 821 nil20 2009-10-01 22:44
  Re: Geodezja katastralna... 827 Rych-Tak 2009-10-02 00:39
  Re: Geodezja katastralna... 782 eljotpi 2009-10-02 08:00
  Re: Geodezja katastralna... 945 Jarek Thor 2009-10-02 22:18
  Re: Geodezja katastralna... 943 Rych-Tak 2009-10-02 22:44
  Re: Geodezja katastralna... 777 yabril 2009-10-02 22:54
  Re: Geodezja katastralna... 715 Rych-Tak 2009-10-02 22:57
  Re: Geodezja katastralna... 665 eljotpi 2009-10-05 08:54
  Re: Geodezja katastralna... 828 Rych-Tak 2009-10-05 09:21
  Re: Geodezja katastralna... 1364 Adam Wójcik 2009-10-02 13:52
  Re: Geodezja katastralna... 786 oskar wilde 2009-10-02 21:57


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.