Re: MDCP z ustaleniem
Autor:
sfl (---.icpnet.pl)
Data: 14 lut 2015 - 16:13:47
Odnośnie istnienia w PZGiK danych określających położenie punktów granicznych z wymaganą dokładnością - przecież do punktów granicznych przypisane są atrybuty określające metodę i dokładność ich pomiaru. Zgodnie z rozporządzeniem ws standardów znaki i punkty graniczne należą do I grupy szczegółów terenowych (dokładność ich pomiaru względem osnowy 0,10m). Jeżeli z kupionych w PZGiK danych na temat punktów granicznych wynika, że zostały określone z taką dokładnością (mają atrybut z pomiaru na osnowę z dokładnością 0,10m) temat powinniśmy odpuścić i przyjąć że w zasobie istnieją dane określające położenie znaków granicznych z wymaganą dokładnością. Oczywiście w sprawozdaniu opisać i dołączyć wypis z EGiB z atrybutami opisującymi dokładność położenia interesujących nas punktów granicznych. W przypadku gdy atrybuty te mówią o mniejszej dokładności oraz zachodzi sytuacja, że budynek ma być projektowany w ostrej granicy niestety należy te granice ustalić. Ale na podstawie czego mam wiedzieć, że budynek będzie projektowany w ostrej granicy? przecież dopiero na tej mapie będą projektować. Dlatego chyba najlepiej w umowie zawrzeć klauzulę, że przedmiotem planowanej inwestycji nie będą budynki sytuowane w odległości mniejszej niż 4m od granicy nieruchomości stąd czynności wykonywane w ramach usługi nie obejmują ustalenia położenia punktów granicznych na gruncie. Na mapie również klauzula, że nie dokonano ustalenia położenia punktów granicznych